ispanyada-oturma-izni-cover

2013 yılında İspanya hükümeti tarafından hayata geçirilen Golden Visa (Altın Vize) Programı ile AB üyesi olmayan her vatandaş ülkeye yatırım yaparak oturum hakkı kazanabilmektedir. Bu mükemmel avantajı değerlendirmek isteyen herkese danışmanlık hizmeti veren firmamız, bu işlemleri sizler için kolaylaştırmaktadır.

İspanya’nın sunduğu Golden Visa’ya başvurmak isteyen vatandaşların öncelikli olarak 500 bin Euro değerinde gayrimenkul satın alması gerekmektedir. Dilerseniz 500 bin Euro’luk tek bir gayrimenkul, dilerseniz de toplamı 500 bin Euro eden birden fazla gayrimenkul satın alabilirsiniz. Bu ülkeden alacağınız 500 bin Euro’luk gayrimenkul sizin için muhteşem bir hayata kapı açacaktır. Gayrimenkul satın alımından sonra da yapacağınız tek şey “Oturum İzni” başvurusudur. Bu izni isterseniz Türkiye’de bulunan İspanyol Büyükelçiliği’ne isterseniz de İspanya’daki yetkili birimlere başvurarak talep edebilirsiniz. Oturum izni başvurusuna firma olarak bizler de sizlere yardımcı olmaktayız.

İspanya’ya Golden Visa aracılığı ile yapacağınız oturum izni başvurusunda öncelikli olarak hem size hem de ailenize 2 yıllık oturum izni verilecektir, ikinci yıl sonunda oturum izni 5 yıllık olarak yenilenecektir. Bu yenileme işlemi 5’er yıllık sürelerle devam etmektedir. Bu izinlerin yenilenmesinin tek şartı gayrimenkulün satılmış olmamasıdır.

Golden Visa ile alacağınız oturum izni sayesinde İspanya’daki vatandaşlarla benzer haklara sahip olabileceksiniz. Bu haklar içinde iş kurma, sağlık ve eğitim hizmetlerinden yararlanma gibi birçok ayrıcalıklar yer almaktadır. Bunun yanı sıra Schengen içinde yer alan AB ülkelerine vizesiz seyahat etme imkanını elde edebilirsiniz.

İspanya’da elde etmiş olduğunuz oturum iznini daimi oturum iznine çevirmek isterseniz; yukarıda bahsi geçen 2+5 yıllık süreyi tamamlamış olmanız gerekmektedir. Daimi oturum iznini elde ettikten sonra dilerseniz elinizdeki gayrimenkulleri satabilir veya daha düşük bedelli bir yer edinebilirsiniz.

© 2017 İspanyadahayat.com by Fu2e