ispanyada-vatandaslik-sureci-cover

İspanya hükümetinin 2013 yılının Eylül ayında çıkardığı Golden Visa (Altın Vize) Programı, Avrupa Birliği üyesi olmayan ülke vatandaşlarına İspanya’da oturum kazanmak için gayrimenkul yatırımı yapmasına olanak sağlayan bir programdır.

İspanya Golden Visa Programı ile ülkeye gayrimenkul yatırımı yaparak; oturum izni, iş kurma, çalışma, sağlık ve eğitim gibi imkanlardan da faydalanabilirsiniz. Bu mükemmel avantajı değerlendirmek isteyen herkese danışmanlık hizmeti veren firmamız, bu işlemleri sizler için kolaylaştırmaktadır.

Yatırımcılar Golden Visa Programı’na aşağıdaki yatırım koşullarından BİRİNİ sağlamak koşuluyla başvuruda bulunabilirler:
• İspanya’da en az 500 bin Euro değerinde gayrimenkul satın almak,
• İspanya tahvillerine en az 2 milyon Euro değerinde yatırım yapmak,
• İspanya şirketlerinin hisselerine en az 1 milyon Euro değerinde yatırım yapmak,
• Bir İspanyol bankasında açılmış banka hesabına 1 milyon Euro teminat yatırmak.

Diğer başvuru koşulları:
• Yatırımın en az 5 yıllık bir süre için elde tutulması gerekmektedir.
• İspanya’ya geçerli bir Schengen vizesi ile giriş yapılmalıdır.
• Önemli bir suçtan dolayı hükümlü olunmamalıdır.
• Gerekli olan ihtiyaçları karşılayacak derecede yeterli maddi koşullara sahip olunmalıdır.

ispanyada-hayat-hakkinda-sorular-cover

Başvuru işleminin sonuçlanması 3 ila 6 ay arasında değişmektedir.

Golden Visa aracılığı ile yapacağınız oturum izni başvurusunda öncelikli olarak hem size hem de ailenize 2 yıllık oturum izni verilecektir, ikinci yıl sonunda oturum izni 5 yıllık olarak yenilenecektir. Bu yenileme işlemi 5’er yıllık sürelerle devam etmektedir. Bu izinlerin yenilenmesinin tek şartı gayrimenkulün satılmış olmamasıdır.

İspanya’nın sunduğu Golden Visa yatırımcının eşini ve 18 yaş altı çocuklarını da kapsamaktadır ve aynı haklardan onlar da yararlanabilmektedir. Bunun yanı sıra eğer 18 yaş üstünde bulunan çocuklar ekonomik anlamda özgür değilse ve aileye bağlıysa onlar da aile üyesi olarak kabul edilir.

Golden Visa aracılığı ile yapacağınız oturum izni başvurusunda öncelikli olarak hem size hem de ailenize 2 yıllık oturum izni verilecektir, ikinci yıl sonunda oturum izni 5 yıllık olarak yenilenecektir. Bu yenileme işlemi 5’er yıllık sürelerle devam etmektedir. Bu izinlerin yenilenmesinin tek şartı gayrimenkulün satılmış olmamasıdır.

İspanya’da elde etmiş olduğunuz oturum iznini daimi oturum iznine çevirmek isterseniz; yukarıda bahsi geçen 2+5 yıllık süreyi tamamlamış olmanız gerekmektedir. Daimi oturum iznini elde ettikten sonra dilerseniz elinizdeki gayrimenkulleri satabilir veya daha düşük bedelli bir yer edinebilirsiniz.

Golden Visa ile geçirilen 10 yıllık süre sonunda vatandaşlık başvurusunda bulunulabilmektedir. Bunun şartlarından birisi temel düzeyde İspanyolca, diğeri de her yıl İspanya’da 183 gün bulunmaktır. Vatandaşlık başvurusu 3 ila 6 ay arasında sonuçlanmaktadır.

– Kendi ülkenizde oturmaya devam ederken aynı zamanda İspanya’da da yaşama, oturma ve çalışma hakkı elde edersiniz. Bu haklar için illa İspanya’da yaşamanıza da gerek yoktur.
– Schengen vizesi alabileceğiniz için birçok ülkede serbestçe dolaşabilirsiniz.
– Sürekli oturum izni ve vatandaşlık hakkı elde edebilirsiniz.

İspanya Golden Visa Programı’na başvurmak için öncelikle 500 bin Euro değerinde gayrimenkul alım işleminin gerçekleşmesi gerekmektedir. Gayrimenkul konut ya da ticari olabilir.

500 bin Euro üzerinde gayrimenkul yatırımlarında, 500 bin Euro üzerindeki tutar için kredi kullanabilirsiniz.

Evet. Gayrimenkulü satın alındıktan sonra kiralayabilirsiniz.

Hayır, dilerseniz bu yatırımı zamana da yayabilirsiniz. Ancak minimum 500 bin Euro değerinde gayrimenkul yatırım sonrasında İspanya Golden Visa Programı’na başvurabilirsiniz.

Evet. Toplam değeri en az 500 bin Euro olmak şartıyla birden fazla gayrimenkul satın alabilirsiniz.

© 2017 İspanyadahayat.com by Fu2e