ispanyada-emlak-yatirimi-cover

İspanya gayrimenkul yatırımı anlamında büyük bir hazine olarak kabul edilmektedir. Tüm Avrupa’yı vuran 2008 ekonomik krizinden sonra İspanya gayrimenkul fiyatlarını geriye çekmiş, ülkesini yabancı yatırımcılara açmış ve konut fiyatlarını da uygun tutmuştur. Bu nedenle, yeni ve ikinci el piyasası yüksek olan İspanya son zamanlarda büyük oranda kar getirisi ile yatırımcıları cezbetmektedir.

İspanya’da çok sayıda kiralık konut bulunmasının yanı sıra ev almak isteyenler için de büyük bir yeni ve ikinci el mesken piyasası mevcuttur. İspanya’da çok uygun fiyatlara gayrimenkul bulmak günümüzde oldukça kolaydır. Ülkenin yavaş yavaş ekonomisini toparlamasıyla birlikte de gayrimenkul yatırımı yapan herkes, kar elde etmektedir. İspanya’da konut fiyatları 25 bin Euro’dan başlamakta ve 2 milyon Euro’ya kadar çıkmaktadır. Bunun yanı sıra İspanya’nın önemli kentlerinden olan Barselona ve Madrid gibi şehirlerin merkezlerinde yaklaşık 200-250 bin Euro’ya 3+1 apartman daireleri bulmak mümkündür ve bu dairelerden aylık ortalama 1.200 Euro kira geliri elde edilebilmektedir.

İspanya, 2013 yılı itibari ile ülke ekonomisini canlandırma amacıyla Golden Visa (Altın Vize) uygulamasını hayata geçirmiştir. Bu uygulama ile beraber yabancı yatırımcılar ülkenin ekonomisine katkı sağlama şartıyla oturma iznini alacaktır. Yatırım yoluyla oturum veren İspanya Golden Visa Programı’na başvurmak için öncelikle toplamda 500 bin Euro değerinde gayrimenkul satın almanız gerekmektedir.

Bizler firma olarak hem İspanya hem de Türkiye’yi tanıyan ve alanında uzman olan gayrimenkul danışmanları ve avukatlarımızla sizlere bireysel emlak yatırımı konusunda danışmanlık hizmeti sunmaktayız. İspanya’nın yabancı yatırımcılara verdiği bu şansı değerlendirmek ve İspanya’da gayrimenkul sahibi olmak istiyorsanız mutlaka bizimle iletişime geçmelisiniz.

© 2017 İspanyadahayat.com by Fu2e