ispanyada-is-kurma-cover

Dünyanın en büyük ekonomik güçlerinden biri olan İspanya, küresel düzeyde en fazla doğrudan yabancı yatırım girişi olan ülkelerin arasında 7. sıradadır. Yatırımcıların İspanya’yı tercih etmesinin sebebi iç pazar hareketliliğinin yanı sıra bu ülke üzerinden diğer pazarlara erişimin oldukça kolay olmasıdır. Hem Avrupa Birliğine üye bir ülke olması hem de Kuzey Afrika ve Güney Amerika’ya köprü konumundan dolayı sahip olduğu ayrıcalıklı jeostratejik konumu İspanya’yı yatırım girişimi için en cazip ülkelerden biri haline getirmektedir.

İspanya’da iş kurmak isteyen bir dış yatırımcı:
– Bir şube ya da temsilcilik açabilir,
– Bir İspanyol şirketi kurabilir,
– İspanya’da kurulu bulunan mevcut işletmelere ortak olabilir.

İspanya’da yatırım yapmanın tek yolu bir işletme açmak veya mevcut işletmelere ortak olmak değildir. İspanya’da bir merkez ofis kurmadan da aşağıdaki yollarla İspanya pazarında yer edinmek mümkündür:
– Distribütörlük anlaşmaları yaparak.
– Bir acente aracılığıyla çalışarak.
– Bir komisyoncu aracılığıyla çalışarak.
– Bir bayi açarak.

İspanya’da iş kurmak ve yatırım konusunda sizlere ticari danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Bu hizmet sırasında alanında uzman ticari avukat ve danışmanlarımız yardımcı olmaktadır. Eğer İspanya’da şirket kurulumu ve ticaret konusunda destek almak istiyorsanız iletişim bilgilerimiz aracılığı ile bizimle irtibat kurmanız yeterli olacaktır.

© 2017 İspanyadahayat.com by Fu2e